Logowanie

>> Załóż konto

>> Przypomnij hasło

System reklamy Test

 • pic

  Olandia

 • pic

  Euforia

 • pic

  Sala Weselna Agata

 • pic

  Hotel Warszawianka


Trendy w ślubnych obrączkach

pic

  Obrączki ślubne to najważniejszy symbol małżeństwa, który towarzyszy małżonkom do końca ich życia. Nic dziwnego, że wybór odpowiednich obrączek to bardzo istotna decyzja.  Na rynku jubilerskim dostępna jest bardzo szeroka oferta obrączek ślubnych – od prostych, skromnych obrączek, do tych bardziej wyszukanych, inkrustowanych i dodatkowo zdobionych.

  Obecnie obrączki są zazwyczaj wykonane z żółtego lub białego złota. Białe złoto stało się ostatnimi czasy bardzo modne, jednak cena obrączek z białego złota jest nieco wyższa niż tych z tradycyjnego żółtego złota. Narzeczeni coraz częściej wybierają także obrączki z tytanu ze złotem lub srebrem. Cena obrączek zależy od jakości wykonania, próby złota i projektu. Można je kupić nawet za 500 zł, ale ceny tych wyszukanych, oryginalnych obrączek często sięgają nawet kilku tysięcy złotych. 

  Do trendów w asortymencie obrączek ślubnych należy grawerowanie. Zazwyczaj grawerowane są imiona małżonków oraz data ślubu, ale klient może sobie zażyczyć wygrawerowanie praktycznie każdego tekstu, np. cytatu lub motta. Napis nie powinien być zbyt długi, gdyż zmniejszy to czytelność tekstu. Czasami za wygrawerowanie napisu należy dopłacić, ale często jubilerzy oferują grawerowanie za darmo. 

  Najskromniejsze są obrączki gładkie, jednak w modzie są teraz przede wszystkim obrączki zdobione. Posiadają one na swej zewnętrznej stronie wyżłobienia biegnące prostopadle, równolegle lub skośnie względem obrzeża. Modne są także zdobienia fantazyjne- - półokręgi, okręgi, wzory asymetryczne. Nadaje to im niepowtarzalnego charakteru i oryginalności. 

  Szczególnie popularne są obrączki z cyrkoniami i brylantami. Umiejscowienie kamieni ozdobnych jest bardzo różnorodne – może to być tylko jeden brylancik lub też kilka, ułożonych wzdłuż całego okręgu obrączki albo asymetrycznie. Obrączki z cyrkoniami i brylantami prezentują się niezwykle efektownie, ale ich cena z reguły nie jest niższa niż 2000 zł. 

  Obrączki ślubne nie muszą być tradycyjnie w jednym kolorze – w modzie są też obrączki wielokolorowe, do których wykonania stosuje się białe i żółte złoto oraz tytan.  

 • pic

  ONA

 • pic

  Usługi Hotelowe 17

 • pic

  Dworek nad Regą

 • pic

  Zajazd Miłki